Jaki kamień na schody zewnętrzne? Podpowiadamy!

Jaki kamień na schody zewnętrzne? Podpowiadamy!

Planujesz remont, albo budujesz dom i nie wiesz, na jakie rozwiązania się zdecydować? Na tym etapie faktycznie musisz podjąć wiele decyzji, od których zależeć będzie twój komfort. Przede wszystkim zastanów się nad tym, jakie schody zewnętrzne byłyby dla ciebie najlepsze. Do wyboru pozostaje kilka opcji. W pierwszej kolejności sprawdź, jaki kamień warto się zdecydować i dlaczego.

Spis treści:

  1. Jaki kamień na schody zewnętrzne warto wziąć pod uwagę?
  2. Jeśli nie wiesz, jaki kamień na schody zewnętrzne będzie najlepszy, sprawdź granit
  3. Idealny kamień na schody zewnętrzne? Piaskowiec
  4. Antypoślizgowy kamień na schody zewnętrzne, czyli bazalt

Jaki kamień na schody zewnętrzne warto wziąć pod uwagę?

Wybierając materiał na schody zewnętrzne, wiele osób zastanawia się pomiędzy kamieniem a płytkami. Warto więc wiedzieć, że kamień będzie najlepszym rozwiązaniem. Dlaczego? Przede wszystkim jest odporny, zarówno na bardzo niskie, jak i wysokie temperatury. Dzięki temu nie ma ryzyka związanego z tym, że z czasem mógłby popękać. Oprócz tego prezentuje się bardzo elegancko i pasuje do każdej elewacji. Musisz jednak wiedzieć, jaki kamień na schody zewnętrzne będzie w twoim przypadku najlepszy.

Jeśli nie wiesz, jaki kamień na schody zewnętrzne będzie najlepszy, sprawdź granit

Granit jest jednym z najczęściej wybieranych kamieni, jeśli chodzi o wykonanie schodów zewnętrznych. Nie tylko ze względu na wytrzymałość, ale również z uwagi na bardzo elegancką prezencję. Kolejnym plusem jest to, że stosunkowo łatwo można utrzymać go w czystości. Wystarczy woda i płyn do mycia podłóg. Dodatkowo granit jest bardzo trudny do zarysowania i zniszczenia, co czyni go jednym z najtrwalszych kamieni na rynku.

Idealny kamień na schody zewnętrzne? Piaskowiec!

Kolejną polecaną propozycją jest piaskowiec. To tańsza alternatywa dla granitu, ale równie spektakularna. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten kamień na schody zewnętrzne, musisz zwrócić uwagę na to, aby jego powierzchnia nie była wcześniej polerowana. Skala musi być matowa i twarda, co zapewni bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów. To dobra propozycja dla każdego, komu zależy na schodach w jasnym odcieniu.

Antypoślizgowy kamień na schody zewnętrzne, czyli bazalt

Czy istnieje kamień na schody zewnętrzne, który będzie całkowicie antypoślizgowy? Jak najbardziej! Wystarczy zwrócić uwagę na bazalt, który cieszy się coraz większą popularnością i zaufaniem. Ten kamień wulkaniczny wyróżnia się bardzo wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Do tego dobrze znosi wilgoć i zmienne temperatury. To również opcja dla osób, które szukają kamienia łatwego w czyszczeniu, który też stosunkowo trudno zabrudzić.

Myślisz o nowych schodach i nie wiesz, który kamień na schody zewnętrzne będzie dla ciebie najlepszy? Zobacz wszystkie dostępne u nas warianty, a na pewno uda się dobrać coś, co spełni wszystkie oczekiwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl