Filtry
Cena
  • od
    do

Impregnat do kamienia

Kiedy należy stosować impregnaty do kamienia?

Obecnie kamienie naturalne stosowane są niezwykle często. Nie tylko w pomieszczeniach, ale również i na zewnątrz. Mowa tutaj, chociażby o kamiennych płytach na tarasie, czy balkonie, ale również o marmurowych schodach. Oczywiście taki kamień wymaga specjalnego zabezpieczenia. Zarówno ten wewnątrz domu, jak i ten na zewnątrz, choć z reguły w tym przypadku różnią się sposoby jego pielęgnacji, ze względu na zupełnie inne czynniki zagrożenia. Niemniej jednak w takim przypadku impregnaty do kamienia są zdecydowanie warte uwagi i należy stosować je zgodnie z przeznaczeniem i regularnością.

Impregnat Fila W68 - 1 litr Impregnat Fila W68 - 1 litr
Producent: Włochy
Cena: 190,00 zł (netto: 154,47 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila W68 - 5 litrów Impregnat Fila W68 - 5 litrów
Producent: Włochy
Cena: 900,00 zł (netto: 731,71 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila Fila FOB - 1 litr Impregnat Fila Fila FOB - 1 litr
Producent: Włochy
Cena: 299,00 zł (netto: 243,09 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila Fila FOB - 5 litrów Impregnat Fila Fila FOB - 5 litrów
Producent: Włochy
Cena: 990,00 zł (netto: 804,88 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila MP90 - 1 litr Impregnat Fila MP90 - 1 litr
Producent: Włochy
Cena: 340,00 zł (netto: 276,42 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila MP90 - 5 litrów Impregnat Fila MP90 - 5 litrów
Producent: Włochy
Cena: 1 600,00 zł (netto: 1 300,81 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila Stone Plus - 1 litr Impregnat Fila Stone Plus - 1 litr
Producent: Włochy
Cena: 270,00 zł (netto: 219,51 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila Wet - 1 litr Impregnat Fila Wet - 1 litr
Producent: Włochy
Cena: 175,00 zł (netto: 142,28 zł )
szt.
zobacz więcej
Impregnat Fila Wet - 5 litrów Impregnat Fila Wet - 5 litrów
Producent: Włochy
Cena: 1 200,00 zł (netto: 975,61 zł )

Dlaczego impregnat do kamienia naturalnego to wskazane rozwiązanie?

Impregnat do kamienia naturalnego to na pewno obowiązkowy środek w każdym domu, w którym wykorzystany jest kamień naturalny. Dlaczego jego stosowanie jest tak istotne? Z kilku różnych powodów. Przede wszystkim kamień naturalny, który znajduje się na zewnątrz domu, jest szczególnie narażony na działanie czynników atmosferycznych. Przede wszystkim jego największym wrogiem mogą być gwałtowne skoki temperatury, oraz duże przymrozki. Również nadmierne promienie słoneczne nie działają na niego zbyt pozytywnie. Do tego wszystkiego oczywiście dochodzi jeszcze wilgoć, która również może dołożyć swoje trzy grosze. Impregnat ma także za zadanie chronić przed osadzaniem się brudu. To dotyczy, zarówno kamienia naturalnego w domu, jak i tego na zewnątrz.

Prawidłowa impregnacja kamienia

Oczywiście impregnacja kamienia musi odbyć się w sposób prawidłowo dopasowany do rodzaju kamienia. Inaczej pielęgnuje się marmur, inaczej granit, a jeszcze w inny sposób piaskowiec. To dlatego tak ważne jest czytanie oznaczeń na etykietach i prawidłowy dobór preparatu. Dostępne w ofercie są również impregnaty uniwersalne, które stworzone zostały w taki sposób, aby w pełni dopasować się do potrzeb każdego rodzaju kamienia.

Jak nakładać impregnat do kamienia naturalnego?

Warto również wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo nakładać impregnat do kamienia naturalnego, aby rezultaty tego były w pełni widoczne. Na pewno najlepiej zdecydować się na nałożenie go wałkiem, bądź pędzlem. Wtedy uda się to zrobić w pełni dokładnie. Na gładkim podłożu często wystarczy już nawet jedna warstwa, podczas gdy na nierównej powierzchni sprawdzą się dwie, albo nawet trzy. Oczywiście pomiędzy warstwami musi zostać zachowany wskazany przez producenta odstęp czasowy, aby mieć pewność, że składniki dadzą radę odpowiednio zadziałać w tak krótkim czasie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl