-
od
do
Parapety z konglomeratu
Parapety z konglomeratu - alternatywa dla kamienia
Przy okazji wyszukiwania jak najlepszych rozwiązań do domu poszukujemy trwałych i tanich materiałów, które będą dodatkowo odpowiednie pod kątem wizualnym. Parapety z konglomeratu to ciekawa alternatywa dla granitu lub marmuru. Konglomerat jest produktem powstałym z połączenia naturalnego oraz pochodzącego z recyklingu kamienia, a także różnych dodatków połączonych spoiwem. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się żywicę oraz cement. W zależności od materiału z którego jest pozyskiwany, konglomerat może zostać wytwarzany na różne sposoby - od piaskowania, przez obróbkę wysokimi lub niskimi temperaturami. Parapety z konglomeratu są najczęściej wytwarzane z trzech dobrze znany materiałów - granitu, marmuru oraz kwarcu.
Gdzie możemy zamontować parapety wewnętrzne z konglomeratu?
Najczęściej parapety wewnętrzne z konglomeratu możemy spotkać w kuchni oraz w łazience. Ma na to wpływ szereg ich właściwości. Przede wszystkim konglomerat jest antybakteryjny, co ogranicza ryzyko przedostawania się i rozwoju groźnych mikroorganizmów. W przypadku umieszczenia go w kuchni, czyszczenie go z jakichkolwiek płynów, takich jak soki lub tłuszcze nie stanowi problemu. Dzięki temu przygotowanie posiłków jest całkowicie bezpieczne. Odpornośc na wilgoć to bez wątpienia najważniejsza kwestia, jaką należy poruszyć przy okazji dekorowania łazienki. Parapety wewnętrzne z konglomeratu, dzięki swojej budowie, są lekkie oraz łatwe w zabarwieniu oraz obróbce. Daje to wiele możliwości przy projektowaniu łazienki. Świetnie nadadzą się nie tylko do wykonania blatu, ale również brodzika lub wanny. Warto wtedy wybrać konglomeraty kwarcowe, które są impregnowane jeszcze przed wysyłką w zakładzie produkcyjnym.
Czy można zaprojektować parapety zewnętrzne z konglomeratu?
Oczywiście! Należy jednak pamiętać, że parapety zewnętrzne z konglomeratu są bardzo narażone na wilgoć oraz wszelkiego rodzaju opady atmosferyczne. Z tego powodu wszelkie użycie marmuru w Polsce z powodów klimatycznych można uznać za nierozsądne. Świetnie sprawdzi się on przy w architekturze miast Morza Śródziemnego, ale niekoniecznie w centralnej części Europy. Z tego powodu, jeżeli już chcemy zaimplementować parapety zewnętrzne z konglomeratu do naszego ogrodu, to warto wykorzystać bardziej wytrzymałe materiały. Takimi są granit oraz kwarc. Jeżeli chcemy zachować długotrwałą jakość swoich parapetów, wtedy powinniśmy wybrać jeden z tych dwóch konglomeratów.