Kup w przeciągu:

Forniry kamienne

Fornir jest materiałem powstałym w wyniku wyodrębniania pojedynczych warstw łupków naturalnych, czego rezultatem są bardzo cienkie, lekkie i niezwykle elastyczne arkusze. Każdy arkusz wyróżnia unikalny charakter, ponieważ nigdy nie powstają dwa takie same. Elastyczność arkuszy uzyskiwana jest poprzez zespolenie materiału z włóknem szklanym za pomocą żywicy poliestrowej. Fornir z kamienia cechuje się niejednolitą powierzchnią, a jego grubość waha się pomiędzy 1 a 3 mm. Jest to materiał bardzo wytrzymały, stanowiący idealną alternatywę dla klasycznego kamienia ozdobnego.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Fornir kamienny — alternatywa dla płyt kamiennych. Jak stosować?

Forniry kamienne są niezwykle lekkie, dzięki czemu ich montaż jest o wiele łatwiejszy i bezproblemowy. Dzięki temu fornir może być stosowany także na nierównych powierzchniach takich jak wypukłości, czy łuki, a to za sprawą wysokiej sprężystości materiału. Tego rodzaju tapety kamienne są również bardzo wytrzymałe, nie ulegają kruszeniu, nie wymagają konserwacji i są odporne na blaknięcie dzięki niewrażliwości na promieniowanie UV.

Imitacje kamienia to nie tylko elegancki i stylowy pomysł na wykończenie wnętrza, ale również doskonały materiał wykończeniowy na ścianę zewnętrzną. Fornir jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również jako ozdoba schodów, kolumn, tarasów, ogrodów, altan oraz innych miejsc, w których pragniemy uzyskać stylowy i przykuwający spojrzenie wygląd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl