Filtry
Powierzchnia
Cena
  • od
    do

Płytki z piaskowca

Płytki z piaskowca - sposób powstawania

Skład piaskowca kwarcowego, czyli najpopularniejszego rodzaju tej skały o barwie żółtej lub białej, to w dużej mierze kwarc, wzbogacony o minerały ciężkie, oraz szczątki organiczne. Jego powstawanie jest możliwe dzięki procesowi lityfikacji(inaczej zwanej cementacją) piasku powstałego w wyniku wietrzenia skał. Płytki z piaskowca tworzone są z drobno- i gruboziarnistego materiału. W Polsce najwięcej piaskowca występuje w południowo-wschodniej części kraju.

Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x30x1,2 cm Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x30x1,2 cm
Producent: Indie
Cena: 170,00 zł (netto: 138,21 zł )
m2
zobacz więcej
Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x30x1,5 cm Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x30x1,5 cm
Producent: Indie
Cena: 170,00 zł (netto: 138,21 zł )
m2
zobacz więcej
Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x40x1,2 cm Piaskowiec Teak Yellow Honed 60x40x1,2 cm
Producent: Indie
Cena: 170,00 zł (netto: 138,21 zł )
m2
zobacz więcej

Płytki piaskowiec - właściwości

Piaskowiec wykorzystywany jest od wielu lat w przemyśle rzeźbiarskim, a obecnie jako surowiec w produkcji materiałów izolacyjnych i ściernych, a przede wszystkim w produkcji płyt okładzinowych. Jako jedna z najczęściej występujących skał osadowych, charakteryzuje się niezwykłą łatwością w doborze odpowiedniego kształtu. Dzięki swojej naturalnej odporności na mróz, pochodzące ze skał osadowych płytki(piaskowiec, trawertyn) mogą bez żadnego problemu być wykorzystywane do powierzchni zewnętrznych, co wyróżnia je od takich skał jak marmury.

Płytki piaskowiec - jak można je wykorzystać?

Oczywistym pytaniem przy okazji ich wyboru jest: "W którym miejscu w domu znajdą się te płytki?". Piaskowiec, dzięki możliwości relatywnie prostej obróbki, jest bardzo często wybierany dzięki szerokiej możliwości zastosowań. Jak już zostało wspomniane wcześniej, nadadzą się do położenia ich na zewnątrz. W samym mieszkaniu mogą być zastosowane na takich powierzchniach jak: blaty, posadzki, czy też elewacje.

Płytki z piaskowca - dane techniczne

Płytki posiadają szlifowaną powierzchnię o grubości 15 do 40 milimetrów, co czyni ją niemal idealnie gładką. Cięta krawędź zapewnia równe boki, dzięki czemu płytki z piaskowca mogą być bez żadnego problemu dopasowane do siebie. Żółty kolor jako ciepła barwa zapewni pozytywną atmosferę zarówno jeżeli chcemy położyć taką podłogę w pomieszczeniu, jak również na zewnątrz. Coraz bardziej na popularności zyskuje szary piaskowiec. Wyprodukowane w Indiach, płytki z piaskowca mogą mieć wymiary od 30,5 na 61 centymetrów do nawet 100x50cm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl