Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz? Prawidłowy montaż

Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz? Prawidłowy montaż

Elewacja budynku ma m.in. funkcję reprezentacyjną. Kamień naturalny jest jednym z najtrwalszych materiałów, które mimo narażenia na niekorzystne zjawiska atmosferyczne, potrafi zachować swój perfekcyjny wygląd przez długi czas. Jak go położyć, aby zdobił budynek? Zobaczmy!

Spis treści:

  1. Układanie kamienia elewacyjnego na zewnątrz - dlaczego warto go wykorzystać?
  2. Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz? Niezbędne narzędzia i akcesoria
  3. Montaż kamienia elewacyjnego. Zrób to dobrze!

Układanie kamienia elewacyjnego na zewnątrz - dlaczego warto go wykorzystać?

Użycie kamienia na elewacji ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to solidne rozwiązanie, które ozdobi dom. Układanie kamienia elewacyjnego na zewnątrz jest dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na mocnym materiale. Kamień elewacyjny nie wybarwia się i nie zniszczy po jednym sezonie. Jest to również oryginalny pomysł na to, by bryła budynku stała się bardziej atrakcyjna i zachowała uniwersalny wygląd. Nie ma dwóch takich samych naturalnych kamieni, dzięki czemu elewacja Twojego domu będzie zawsze oryginalnie się prezentować. Jak położyć kamień elewacyjny? Można skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, można także zrobić to samodzielnie.

Jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz? Niezbędne narzędzia i akcesoria

Jeżeli zastanawiasz się jak położyć kamień elewacyjny na zewnątrz, w pierwszej kolejności musisz skompletować kilka narzędzi, dzięki którym będzie to szybkie. Układanie kamienia elewacyjnego nie jest skomplikowane i możesz z powodzeniem wykonać to bez pomocy fachowców. Potrzebny będzie klej do kamienia, grunt i impregnat. Narzędzia, które ułatwią tą czynność to piła do kamienia, poziomnica, oraz pędzle, które pomogą dobrze go zaimpregnować, oraz ułatwią gruntowanie.

Montaż kamienia elewacyjnego. Zrób to dobrze!

Montaż kamienia elewacyjnego należy rozpocząć od dokładnego wyczyścić ścian. Następnie trzeba je dobrze zagruntować. Nie zapomnij o dokładnym oczyszczeniu kamienia, aby uniknąć wszelkich pyłków, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na montaż. Następnie możesz przystąpić do klejenia kamienia elewacyjnego. Układanie kamienia elewacyjnego może być czasochłonne, jednak warto poświęcić na to trochę czasu, aby cieszyć się jak najlepszym efektem. Gdy już dobrze rozplanujesz rozmieszczenie kamienia na elewacji i umieścisz go na niej, koniecznie dotnij wszystkie elementy w narożnikach, aby uzyskać nienaganny efekt. Na końcu dokładnie usuń zabrudzenia i zaimpregnuj kamień elewacyjny, aby właściwie zabezpieczyć go i cieszyć się jego efektownym wyglądem.

Podoba Ci się elewacja wykonana z kamienia naturalnego? Zobacz szeroką ofertę sklepu Ecinvest i ciesz się przez długie lata elewacją, która zachwyca!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl