Blat ze spieku kwarcowego - wady i zalety

Blat ze spieku kwarcowego - wady i zalety

Wykończenie domu to dla wielu osób ogromna przyjemność, ale niewątpliwie też spora odpowiedzialność i obowiązek. To dlatego warto kilka razy zastanowić się nad wybranymi materiałami, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Obecna różnorodność rynku sprawia, że dostęp do przeróżnych materiałów jest znacząco ułatwiony. Każdy z nich posiada swoje zalety, jak i wady. Warto mieć ich świadomość. Tym razem podpowiadamy, jakie plusy i minusy ma blat ze spieku kwarcowego.

Spis treści:

  1. Czym jest spiek kwarcowy
  2. Jakie zalety posiada blat ze spieku kwarcowego?
  3. Minusy spieku kwarcowego

Czym jest spiek kwarcowy

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, czym w ogóle jest spiek kwarcowy i jak powstaje. Technika i sposób ich wykonania mogą wydawać się skomplikowane, pomimo iż, cały proces nie trwa aż tak długo. Jak można się domyślić, spieki kwarcowe w głównej mierze powstają właśnie z kwarcu, choć nie jest to jedyny materiał, ponieważ w skład wchodzą również inne elementy. Są to przede wszystkim iły łupkowe, niewielkie kawałki granitu, ceramiki i barwniki, dzięki którym otrzymać można wymarzoną kolorystykę.

Całość jest proszkowana, a dopiero później prasowana pod dużym naciskiem. Po takim przygotowaniu, materiał można spokojnie wypalić w temperaturze, które osiąga nawet do 1300 stopni Celsjusza.

Spiek kwarcowy - materiał, z którego wykonasz swoje najpiękniejsze blaty.

Jakie zalety posiada blat ze spieku kwarcowego?

Blaty wykonane ze spieku kwarcowego cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza ze względu na swoją sporą uniwersalność. To właśnie uniwersalność, jak i pozostałe atuty, wyróżniają je na tle konkurencyjnych produktów. Spieki kwarcowe są w pełni odporne na uszkodzenia, a także na przebarwienia. To dlatego można być pewnym, że dany kolor blatu nie ulegnie zmianie nawet pod wpływem działających na niego czynników. Pomimo tego że, same w sobie są bardzo lekkie, są w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i pęknięcia, co sprawia, że będą wręcz doskonałą propozycją do kuchni.

Na ich powierzchni nie rozwijają się bakterie, pleśni, ani grzyby, co sprawia, że idealnie spiek kwarcowy nadaje się do kontaktu z żywnością.

Minusy spieku kwarcowego

Oczywiście wszystko ma również i swoje minusy. Znaczącą wadą blatów wykonanych ze spieku, jak najbardziej może być wysoka cena. Na niekorzyść przemawiać może też trudność w montażu - tutaj zdecydowanie przyda się profesjonalista, który ma doświadczenie w tym, jak prawidłowo je montować, aby przy okazji niczego nie uszkodzić, ani nie zarysować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl