Parapet marmurowy czy granitowy? Poznaj różnice między tymi materiałami!

Parapet marmurowy czy granitowy? Poznaj różnice między tymi materiałami!

Parapet marmurowy czy granitowy? To jedno z częściej zadawanych pytań wśród osób, które planują zmiany w swoim mieszkaniu, albo decydują się na zakup nowej nieruchomości. Z całą pewnością istotne jest to, aby poznać różnice między tymi materiałami, ponieważ w ten sposób można podjąć świadomą decyzję i wiedzieć, który materiał jest najtrwalszy i najlepiej się prezentuje.

Spis treści:

  1. Wysoka funkcjonalność, czyli jeden z najważniejszych czynników
  2. Jak wybrać parapet do wnętrza domu?
  3. Jakie są różnice między granitem a marmurem?

Wysoka funkcjonalność, czyli jeden z najważniejszych czynników

Z całą pewnością jednym z najważniejszych czynników, który ma wpływ na to, jaki parapet się wybierze, jest właśnie funkcjonalność. Zwłaszcza jeśli mowa o parapetach zewnętrznych. Parapety zewnętrzne powinny być w pełni odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. To oznacza, że muszą radzić sobie nawet z ostrym słońcem, mrozem, śniegiem, gradobiciem czy silnym deszczem. W takim przypadku sprawdzi się niezawodny granit, który jest twardy i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Granit prezentuje się doskonale nawet na przestrzeni kilkudziesięciu lat, a więc to doskonała inwestycja. W związku z tym, jeśli chodzi o zewnętrzną część domu, granit jest o wiele lepszym wyborem.

Szukasz parapetów wysokiej jakości? Zobacz nasze propozycje!

Jak wybrać parapet do wnętrza domu?

Wybierając odpowiedni parapet do wnętrza domu, po raz kolejny staje się przed trudnym wyborem, a mianowicie, czy lepiej zdecydować się na parapet wykonany z granitu czy z marmuru? W tym przypadku oba wybory będą słuszne. Granit ze względu na swoją wytrzymałość doskonale sprawdzi się, chociażby w kuchni. Bez problemu można stawiać na nim doniczki, a nawet gorące garnki. Dla niego wysoka czy niska temperatura to żaden problem. Warto wziąć jednak pod uwagę także marmur, który charakteryzuje się doskonałą estetyką. To dlatego będzie on świetnym wyborem dla osób, które szukają estetycznych i klasycznych rozwiązań. Do wyboru jest więcej opcji kolorystycznych, niżeli w kwestii granitu.

Jakie są różnice między granitem a marmurem?

Marmur jest zdecydowanie delikatniejszy, niż granit. To właśnie z tego powodu wykorzystywany jest on raczej wewnątrz domu. Dodatkowo jest on bardziej podatny na zabrudzenia, a nawet łatwiej jest go porysować. Mimo to często prezentuje się po prostu lepiej i ma więcej opcji kolorystycznych do wyboru. Zdarzają się również modele z naturalnymi wzorami i odcieniami. To sprawia, że często wybierany jest ze względu na estetykę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl