Jaki kamień będzie najlepszy do ogrodu?

Jaki kamień będzie najlepszy do ogrodu?

Kamień naturalny to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w tworzeniu pięknego i funkcjonalnego ogrodu. Jednak poszczególne rodzaje kamienia różnią się od siebie właściwościami oraz wyglądem. Czym się kierować przy jego wyborze? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Spis treści:

  1. Jak wykorzystać kamień w ogrodzie?
  2. Najlepsze rodzaje kamienia naturalnego do ogrodu
  3. Jaki kamień naturalny wybrać do ogrodu?

Jak wykorzystać kamień w ogrodzie?

Kamień to bardzo trwały materiał, dlatego idealnie nadaje się na murki oporowe, kaskady, schody oraz nawierzchnię. Do tego celu często stosowane są kostki granitowe, płyty kamienne, kamienie polne. Do schodów i nawierzchni należy wybrać kamień, który będzie odporny na ścieranie, a także taki, który będzie wytrzymały. Dobrze, jeżeli posiada chropowatą powierzchnię, dzięki czemu będzie można bezpiecznie po nim stąpać w czasie deszczu. Do budowy oczka wodnego możemy wybrać dowolny kamień, tutaj sprawdzi się zarówno łupliwy, jak i twardy. Jeżeli w oczku pływają ryby, należy wybrać skały o zaokrąglonych i nieostrych krawędziach, tak by nie wyrządziły im krzywdy. Do zrobienia ławki należy użyć materiału, który będzie wytrzymały, gładki oraz odporny na nacisk.

Najlepsze rodzaje kamienia naturalnego do ogrodu

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki kamień naturalny najlepiej sprawdzi się w ogrodzie. Obecnie do wyboru mamy bardzo wiele rodzajów kamienia, które znajdują różne zastosowania. Różnica pomiędzy poszczególnymi odmianami nie sprowadza się wyłącznie do pochodzenia oraz formy, ale do dostępnej kolorystyki. Dzięki czemu dają ogromne możliwości aranżacji ogrodu, w każdym stylu. Jaki kamień ozdobny sprawdzi się najlepiej w przydomowej przestrzeni? Kamień ozdobny z piaskowca wykorzystywany jest głównie do tworzenia skalniaków, oczek wodnych i różnego rodzaju murków. Jego główną zaletą jest odporność na wilgoć, nasłonecznienie oraz nieregularna krawędź, która daje duże możliwości dekoracyjne. Kamienie granitowe to jeden z popularniejszych materiałów ze względu na swoją praktyczność i trwałość, ale także walory estetyczne. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, dlatego świetnie sprawdzi się w wielu projektach.

Jaki kamień naturalny wybrać do ogrodu?

Rynek oferuje nam bardzo wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań. Dlatego ostateczny wybór powinien być pokierowany zarówno aspektami praktycznymi, jak i estetycznymi. Bez względu na to, na jaki rodzaj kamienia naturalnego się zdecydujesz, warto wybrać sprawdzonych dostawców i producentów, którzy są gwarancją jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl