Jak odświeżyć taras na wiosnę?

Jak odświeżyć taras na wiosnę?

Nadejście wiosny jest dla wielu osób świetnym pretekstem do tego, aby zająć się uprzątnięciem tarasu. Przygotowane tej przestrzeni dla relaksujących chwil wymaga odrobiny zaangażowania. Poniżej podpowiadamy od czego zacząć i jakie kroki warto wykonać.

  1. Zmotywuj się do wiosennych porządków
  2. Przystąp do czyszczenia płytek
  3. Nie zapominaj o fugach

Zmotywuj się do wiosennych porządków

Jeśli marzy Ci się wypoczynek na tarasie po ciężkim dniu pracy - warto zainwestować czas w zaplanowanie kolejnych czynności. Bez względu na to, z jakiego materiału wykonana jest powierzchnia - kluczowe jest usunięcie donic, pozostałości roślin czy wszelkich innych przedmiotów, które na okres zimowy zostały pozostawione na tarasie. To otworzy Ci pole do działania i pozwoli np. na zmianę dotychczasowego rozmieszczenia mebli wypoczynkowych lub donic z roślinami.

Przystąp do czyszczenia płytek

Bez względu na to, na jakie dodatki się zdecydujesz - nic tak nie jest w stanie zepsuć aranżacji jak brudne płytki. W większości przypadków wybieramy na taras płyty gresowe - są odporne na mróz, cechuje je także wytrzymałość oraz to, że mają właściwości antypoślizgowe. Kolejnym atutem takich płytek jest także to, że z powodzeniem mogą one imitować naturalne kamienie lub drewno. Aby cieszyć się tym ozdobnym charakterem płytek przez długi czas należy regularnie je czyścić. Wiosną można to zrobić w komfortowych warunkach i cieszyć się pięknym wyglądem płytek do końca sezonu! Dobrym krokiem będzie sięgnięcie po bezpieczne preparaty, które odświeżą powierzchnię tarasu.

Zacznij od dokładnego wyczyszczenia płytek i ciesz się ich odświeżonym widokiem!

Nie zapominaj o fugach

Równie istotna jest troska o detale - podczas mycia płytek trzeba także pamiętać o fugach. Takie zabrudzenia mogą bowiem całkowicie zrujnować Twoje dotychczasowe starania. Jeżeli powierzchnia Twojego tarasu - mycie pojedynczych fug byłoby niezwykle czasochłonnym zadaniem. Aby uprościć i przyspieszyć ten proces - sięgnij po odpowiedni preparat do fug. Po nałożeniu go na powierzchnię fug postępuj zgodnie z zaleceniami producenta - z reguły po kilku lub kilkunastu minutach trzeba zmyć taras wodą. W przypadku silnie zanieczyszczonych powierzchni trzeba powtórzyć tę czynność. Cała procedura jest nieskomplikowana i nie zajmuje dużo czasu.

Powyższe wskazówki powinny wyznaczyć kierunek wiosennych porządków na tarasie. Prawidłowe przygotowanie powierzchni będzie stanowiło bazę do dalszych etapów, w tym do rozstawienia mebli wypoczynkowych i do ozdabiania np. doniczkami z roślinnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl