Czy płytki kamienne sprawdzą się w domu ze zwierzętami?

Czy płytki kamienne sprawdzą się w domu ze zwierzętami?

Każdy właściciel psa lub kota traktuje go jak członka swojej rodziny. By zwierzak dobrze czuł się w naszym domu staramy się dopasować i dobrać każdy element wyposażenia. Warto też rozważyć wybór podłogi, która jest praktyczna i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mieszkają zwierzęta domowe. Czy podłoga z płytek kamiennych sprawdzi się w domu ze zwierzętami?

Spis treści:

  1. Jak zachować czystość w domu ze zwierzętami?
  2. Jaką rodzaj podłogi wybrać?
  3. Dlaczego podłoga z płytek kamiennych to dobry wybór?
  4. Na co musisz uważać posiadając podłogę z płytek kamiennych?

Jak zachować czystość w domu ze zwierzętami?

Zwierzęta domowe dają nam dużo radości i miłości. Potrafią poprawić humor i są najlepszymi towarzyszami. Obecność zwierząt to też dodatkowe godziny spędzone na sprzątaniu. Bez względu na to, jak dobrze szkolisz swoje zwierzęta, to tylko kwestia czasu, zanim zdarzy się wypadek. Plamy po zwierzętach mogą być trudne do usunięcia. Mogą też trwale uszkodzić podłogę i pozostawić w domu nieprzyjemny zapach. Podłoga z płytek kamiennych pomoże ci utrzymać czystość.

Jaką rodzaj podłogi wybrać?

Najtańsza opcja i jeszcze często wybierana to wykładzina dywanowa. Do domu ze zwierzętami jest to jeden z najgorszych wyborów. Wykładzina szybko się zużywa, łatwo wchłania plamy i zapachy. Ciężko się również czyści i wymaga wiele pracy. Podobnie podłogi z paneli drewnianych i drewna. Tego rodzaju podłogi mogą szybko się porysować, plamić i wchłaniać wilgoć, co sprawia, że jest to również niepraktyczny wybór dla właścicieli zwierząt domowych. Z tych powodów dużą lepszą opcją jest podłoga z płytek kamiennych.

Dlaczego podłoga z płytek kamiennych to dobry wybór?

Podłoga z płytek kamiennych to doskonały wybór dla właścicieli zwierząt z wielu powodów. Jest bardzo odporny na zarysowania, a jeżeli się już pojawią to są trudne do zauważenia. Ponadto podłoga nie wchłania wilgoci, dzięki czemu bardzo łatwo ją posprzątać w razie zabrudzenia przez zwierzę. Podłoga nie będzie pochłaniała zapachów, dzięki czemu możesz utrzymać swój dom zawsze pachnący i czysty. Wybierając płytki z twardego kamienia, masz pewność, że przez lata będą wyglądać jak w dniu zakupu. Wadą podłóg z płytek kamiennych jest ich twardość i temperatura. Jeżeli masz ogrzewanie podłogowe problem zimnych płytek cię nie dotyczy. W innym wypadku, aby zwierzęta czuły się bardziej komfortowo, warto w pobliżu ich legowisk umieścić miękki i ciepły dywanik.

Na co musisz uważać posiadając podłogę z płytek kamiennych?

Aby długo cieszyć się ze swoich płytek, powinieneś też odpowiednio o nie dbać i szybko reagować na zagrożenia. Większość rodzajów płytek kamiennych wykonanych jest z miękkiego kamienia. Miękki kamień jest podatny na kwaśne płyny, które mogą go zniszczyć. Do takich substancji należy mocz zwierząt. To sprawia, że mocz zwierząt domowych jest szczególnie szkodliwy dla podłogi. Do czyszczenia musisz używać substancji, które nie reagują z kwaśnymi substancjami. W przeciwnym wypadku może to doprowadzić do zmatowienia podłogi. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl