Jak dbać o marmur?

Jak dbać o marmur?

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie w swoim domu lub mieszkaniu marmuru, granitu i innych rodzajów kamieni naturalnych, które prezentować się będą wyjątkowo, a do tego będą bardzo trwałe i ponadczasowe. Warto więc dowiedzieć się jeszcze zawczasu, w jaki sposób można zadbać o marmur, aby faktycznie przez długi czas prezentował się on na najwyższym poziomie i był odpowiednio wzmocniony.

Spis treści:

  1. Impregnacja marmuru
  2. Zabezpieczenie również marmuru znajdującego się na zewnątrz
  3. Odpowiednie czyszczenie
  4. Dlaczego warto zadbać o marmur?

Impregnacja marmuru

Oczywiście podstawą każdej pielęgnacji jest odpowiednia impregnacja. To dlatego warto sięgać jedynie po środki, które faktycznie są przeznaczone do marmuru. Tylko w taki sposób można mieć pewność, że zostanie on odpowiednio zabezpieczony i nic mu się nie stanie. Obecnie na rynku takich preparatów jest naprawdę wiele, a więc bez trudu wybierze się dla siebie najwygodniejszą opcję. Dostępne są między innymi spreje, mleczka, czy płyny. Marmur warto zaimpregnować od razu, a potem powtarzać co 2-3 lata, a więc jak można zaobserwować, nie jest to bardzo wymagające, oraz czasochłonne.

Zabezpieczenie również marmuru znajdującego się na zewnątrz

Często marmurowe elementy znajdują się również na zewnątrz domu. O czym mowa? Chociażby o schodach, oraz parapetach. Często te elementy marmurowe wystawione są na działanie przeróżnych czynników atmosferycznych, od silnego mrozu i opadów śniegu, aż po ekspozycję na bezpośrednim działaniu promieni słonecznych. To dlatego również w ich przypadku sprawdzą się sprawdzone, wysokiej jakości impregnaty, które faktycznie zabezpieczą te marmury przed wszystkim.

Odpowiednie czyszczenie

Marmurowe powierzchnie są bardzo odporne, ale i na nich mogą zdarzyć się trudne do usunięcia plamy. Najgorsze oczywiście są działania produktów kwaśnych, takich jak cytryny, które mogą odbarwiać miejscowo marmur. To dlatego istotne jest szybkie wyczyszczenie powierzchni. Najlepiej przy pomocy wilgotnej ściereczki, aczkolwiek można znaleźć wiele produktów czyszczących, które są bezpośrednio dedykowane marmurom.

Dlaczego warto zadbać o marmur?

Odpowiednia pielęgnacja jest istotna, ponieważ stosowanie się do zaleceń impregnacji i czyszczenia, jak najbardziej można przedłużyć żywotność marmuru. Dzięki temu będzie on bardziej odporny na odbarwienia, oraz miejscowe uszkodzenia. Jak najbardziej warto kierować się systematycznością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl