Jak dbać o schody z kamienia?

Jak dbać o schody z kamienia?

Schody z kamienia są wybierane bardzo często. Głównie ze względu na swoją wytrzymałość, jakość i duży wybór kolorystyczny. Mogą być one zastosowane, zarówno jako schody zewnętrzne, jak i te wewnętrzne. To dlatego zainteresowanie nimi stale rośnie i nic nie wskazuje póki co na to, aby taka sytuacja miała się gwałtownie zmienić. Niewątpliwie jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób należy je pielęgnować, aby na dłużej zachowały odpowiedni wygląd.

Spis treści:

  1. W jaki sposób można dbać o schody z kamienia?
  2. Jak czyścić schody z kamienia?
  3. Impregnacja schodów z kamienia, które są na zewnątrz
  4. Schody z kamienia zewnętrzne

W jaki sposób można dbać o schody z kamienia?

Co prawda granit charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie, ale jak się okazuje, również i on potrzebuje odpowiedniego wsparcia, aby mógł zachwycać przez długi czas. To dlatego wykonanie impregnacji jest istotne od razu po zakończonym montażu. Na rynku wybór impregnatów do schodów granitowych lub ogólnie do schodów kamiennych jest naprawdę ogromny, a więc każdy dobierze coś dla siebie. Dokładną impregnację schodów z kamienia warto ponawiać co 2-3 lata, a więc nie jest to bardzo zobowiązujące.

Jak czyścić schody z kamienia?

Oczywiście istotną rolę odgrywa tutaj również umiejętne czyszczenie schodów z kamienia. Dzięki temu będą one wyglądać doskonale przez wiele lat. Aby czyszczenie było ułatwione, jak najbardziej należy zainwestować w odpowiednie do tego akcesoria, takie jak miękkie ściereczki, preparaty impregnujące, oraz czyszczące z przeznaczeniem konkretnie do kamienia.

Impregnacja schodów z kamienia, które są na zewnątrz

Zdecydowana większość schodów kamiennych jest jak najbardziej odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Z tego właśnie względu, nie warto denerwować się marmurem, albo granitem nawet, wtedy gdy na zewnątrz jest wyjątkowo zimno, albo wystawiony jest on na działanie promieni słonecznych. Niemniej jednak również i tutaj sprawdzi się odpowiednio dobrana impregnacja, oraz środki czystości ze stosownym przeznaczeniem do kamienia.

Schody z kamienia zewnętrzne

Niemniej jednak o ich czystość należy dbać regularnie, czyli usuwać z nich nadmiar wody, a także gnijące jesienią liście. Wskazane jest także usunięcie nadmiaru lodu w miesiącach zimowych. Takie proste, codzienne czynności sprawią, że schody z kamienia na pewno zachowają odpowiedni wygląd przez długi czas i będą świetną wizytówką każdego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl