Jak dbać o granit?

Jak dbać o granit?

Granit na pewno jest materiałem, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i nada mu niepowtarzalnej klasy. To dlatego decyduje się na niego coraz więcej osób, które chcą w jakiś sposób uatrakcyjnić swoje wnętrze i nadać mu eleganckiego, ponadczasowego charakteru. Granit bywa wykorzystywany jednak również na zewnątrz i tam często narażony jest także na zmienność warunków atmosferycznych. Właśnie dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób można dbać o granit, aby posłużył on przez dłuższy czas i zachował odpowiedni wygląd.

Spis treści:

  1. Odpowiednia impregnacja granitowych powierzchni
  2. Codzienna, regularna pielęgnacja
  3. Jak czyścić granit?
  4. Czyszczenie granitu z plam

Odpowiednia impregnacja granitowych powierzchni

Odpowiednia impregnacja odgrywa tutaj bardzo istotną rolę, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy, jak długo posłuży taki granit, oraz, jak będzie się on prezentował. Po zastosowaniu wysokiej jakości impregnatów, zasklepiają się nawet niewielkie szczeliny, co sprawia, że całość staje się gładka i elegancka. Dodatkowo powłoka, która dzięki temu powstaje, doskonale chroni przed wnikaniem brudu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia trudnych do wyczyszczenia plam. Taka impregnacja jest istotna przy każdym rodzaju granitu. Zarówno jeśli chodzi o schody, blaty, jak i parapety. Środki do impregnacji są ogólnodostępne.

Codzienna, regularna pielęgnacja

Aby granit na dłużej pozostał w nienaruszonym stanie, bardzo ważna jest jego regularna, najlepiej codzienna pielęgnacja. W związku z tym, od razu gdy zanieczyszczeniu ulegnie powierzchnia granitowa, istotne jest jej szybkie wyczyszczenie. Istotne jest to, aby wybrać produkt, który przeznaczony jest bezpośrednio do granitu. W ten sposób można mieć pewność, że jest bezpieczny i posiada odpowiednie pH.

Jak czyścić granit?

Tutaj bardzo ważne jest to, aby niezależnie od tego, jaki jest to impregnat, używać go niewiele. Powierzchnia granitu powinna zostać przetarta wilgotną ściereczką, następnie należy nałożyć trochę impregnatu, ponownie przetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, a następnie wytrzeć całość do sucha. Stosując się do tej zasady można mieć pewność, że granit zachowa odpowiedni wygląd na dłużej.

Czyszczenie granitu z plam

A co w przypadku czyszczenia granitu z trudnych do usunięcia plam? Granit jest bardzo odporny, a jednak można go odbarwić. Na przykład poprzez kwaśne substancje, nawet takie jak cytryna. Co w takim przypadku? Należy natychmiast je wytrzeć, a następnie wspomóc się impregnatem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl