Kamień czy płytki ceramiczne - na co się zdecydować?

Kamień czy płytki ceramiczne - na co się zdecydować?

Wybór odpowiedniego materiału na wykończenie podłogi bywa nie lada wyzwaniem. Do najpopularniejszych materiałów, które mogą posłużyć do wykończenia powierzchni są kamień oraz płytki ceramiczne, czyli gres. Wahając się pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami, warto wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych aspektów, które mogą okazać się kluczowe podczas podjęcia ostatecznej decyzji.

Spis treści:

1.      Czym kierować się przy wyborze materiału na posadzkę?

2.      Elegancka i trwała podłoga z kamienia naturalnego

3.      Płytki ceramiczne – tanie, wytrzymałe i efektowne

Czym kierować się przy wyborze materiału na posadzkę?

Materiał na posadzkę stanowi inwestycję na długie lata, więc każdemu z nas zależy na tym, by był on odporny na uszkodzenia, trwały oraz twardy. Bardzo ważne jest, by powierzchnia była gładka i łatwa do sprzątania. Podłoga nie ulegała uszkodzeniom, nie wgniatała się i nie zarysowywała. Taki rodzaj posadzki przede wszystkim powinien znaleźć się w kuchni, łazience i przedpokoju. Powierzchnia szczególnie powinna być odporna na wilgoć i działanie chemikaliów. Tutaj idealnie sprawdzi się kamień naturalny oraz płytki ceramiczne.

Elegancka i trwała podłoga z kamienia naturalnego

Płytki wykonane z kamienia naturalnego (granit, marmur) są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne tj. uderzenia, zarysowania oraz warunki atmosferyczne. Sprawia to, że idealnie nadają się, nie tylko do montażu wewnętrznego, ale świetnie sprawdzą się również na zewnątrz. Podłoga z kamienia naturalnego nie jest wymagająca, jeśli chodzi o konserwację. Do jej mycia możemy stosować różnego rodzaju chemikalia, nie martwiąc się o zatracenie pierwotnego wyglądu. Kamień naturalny oprócz względów praktycznych posiada także walory estetyczne. Podłogi z marmuru oraz granitu są niezwykle eleganckie, zwłaszcza, gdy polerujemy je na wysoki połysk.

Płytki ceramiczne – tanie, wytrzymałe i efektowne

Gres posiada wiele cech wspólnych z kamieniem. Również zaliczany jest do materiałów naturalnych, jednak w jej przypadku wymagany jest proces przetwarzania kilku substancji. Płytki ceramiczne wykonuje się z różnego rodzaju glin oraz krzemionek. Formowanie płytki gresowej polega na prasowaniu i wypalaniu, w efekcie czego powstaje materiał o doskonałych parametrach technicznych – odporny na wilgoć, oddziaływanie niskich temperatur oraz świetnie wchłaniający zabrudzenia. Płytki ceramiczne dostępne są w niemal każdym odcieniu. Doskonale imitują drewno i różnego rodzaju kamienie. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, więc bez problemu możemy dopasować je do własnych preferencji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl