Schody z kamienia – czy warto się na nie zdecydować?

Schody z kamienia – czy warto się na nie zdecydować?

Wygląd naszego domu stanowi naszą wizytówkę. Dlatego, gdy go urządzamy, chcemy by wszystko było odpowiednio zaprojektowane i perfekcyjnie wykonane. Jednym z głównych elementów są schody, pełnią one funkcję nie tylko praktyczną, ale i ozdobną. Dlatego na ich wybór powinniśmy poświęcić trochę więcej czasu niż na wybór farby do ścian, czy firanek. Oprócz klasycznych rozwiązań, jakimi są schody metalowe, drewniane czy żelbetowe, możliwy jest nieco mniej popularny wybór, czyli schody z kamienia naturalnego. Dlaczego to właśnie na nie warto się zdecydować?

Spis treści:

1.      Schody z kamienia naturalnego – dlaczego warto się na nie zdecydować?

2.      Schody z kamienia naturalnego wewnętrzne

3.      Schody z kamienia naturalnego zewnętrzne

Schody z kamienia naturalnego – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kamień naturalny to materiał, który kojarzy się z elegancją, szykiem i luksusem. Z powodzeniem wykorzystywany jest zarówno w aranżacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Decydując się na schody z kamienia, dokonujemy inwestycji na długie lata. Kamienne schody są wytrzymałe, pięknie się prezentują i wpasowują w klimat domu, ponadto mamy pewność, że przetrwają przez długi okres, bez dużego nakładu pracy przy konserwacji, czy pielęgnacji. Nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Schody z kamienia naturalnego wewnętrzne

Schody z kamienia naturalnego to rozwiązanie, które łączy w sobie ciekawy design z funkcjonalnością i jakością, bez względu na to, na jaki rodzaj kamienia się zdecydujemy. Do najpopularniejszych należą marmur oraz granit. Marmur stanowi klasyczne rozwiązanie, a jego kolorystyka oraz faktura gwarantują ekskluzywny wygląd. To bardzo trwały materiał, dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej. Schody z marmuru będą prezentowały się pięknie zarówno w domu, jak i budynkach urzędu, szkołach i instytucjach publicznych. Równie dobrym wyborem są schody wewnętrzne z granitu. Odporne są na wszelkie uszkodzenia, a oszpecenie ich poprzez zarysowanie czy plamy, jest praktycznie niemożliwe. Granit to wdzięczny materiał, w którym pomimo trwałości bardzo łatwo rzeźbić, dlatego zwykły kamień możemy zamienić w prawdziwe dzieło sztuki.

Schody z kamienia naturalnego zewnętrzne

Gdy wybieramy schody zewnętrzne, ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne, musimy wziąć pod uwagę trwałość materiału. Idealnym wyborem będzie granit, który jest kamieniem twardym, odpornym na deszcz, mróz, wilgoć, czy wysokie temperatury. Istotną kwestię stanowi bezpieczeństwo, dlatego ważne jest wykończenie powierzchni. W przypadku granitu zalecane jest wykończenie płomieniowane, które nadaje kamieniowi porowatą strukturę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl