Kamień na schody - jaki wybrać?

Kamień na schody - jaki wybrać?

Wiele osób, zwłaszcza tych, które zdecydowały się na budowę domu, zastanawia się nad tym, jaki będzie najlepszy kamień na schody. Taki, który będzie antypoślizgowy, bezpieczny, a przy okazji wysokiej jakości i świetnie będzie się prezentował, zarówno na schodach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Na całe szczęście na naszym rodzimym rynku znaleźć można wiele propozycji, jak i materiałów, które świetnie sprawdzą się do budowy schodów. Warto je sprawdzić!

Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę, szukając kamienia na schody zewnętrzne?
  2. Marmur - dobry wybór?
  3. Jak dbać o marmur na schodach?
  4. Na co zwrócić uwagę, wybierając kamień na schody wewnętrzne?

Na co zwrócić uwagę, szukając kamienia na schody zewnętrzne?

Jest co najmniej kilka bardzo ważnych kwestii, na które należy zwrócić szczególną uwagę, podczas poszukiwań kamienia, który będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku schodów zewnętrznych. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że kamień umiejscowiony na zewnątrz, ma cały czas do czynienia ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo musi być on zabezpieczony, aby nie niszczał od deszczu, czy śniegu, a kolejną bardzo istotną kwestią jest to, że takie schody muszą być w pełni antypoślizgowe. To dlatego często rekomenduje się użycie kamienia o chropowatej strukturze.

Marmur - dobry wybór?

Dużo osób decyduje się właśnie na marmur. Zarówno w przypadku schodów zewnętrznych, jak i tych wewnętrznych. Jest to kamień bardzo dobry gatunkowo, który przy okazji świetnie się prezentuje. Ważne jest jednak to, aby zdawać sobie sprawę z tego, że marmur wymaga specjalnej pielęgnacji. W przeciwnym przypadku może stracić cały swój urok, a tego przecież nikt by nie chciał! To dlatego bardzo ważne jest to, aby przestrzegać kilku podstawowych kwestii.

Potrzebny granit wysokiej jakości? Sprawdź naszą ofertę!

Jak dbać o marmur na schodach?

Schody są użytkowane niezwykle często. Zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby odpowiednio o nie zadbać i uniknąć ich nadmiernego ścierania się. Niestety marmur ma tendencje do wycierania się i przez to, do matowienia. Na całe szczęście obecnie dostępne są przeróżne środki, które temu zapobiegają i sprawiają, że marmur prezentuje się świetnie przez dłuższy czas.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamień na schody wewnętrzne?

Co prawda schody wewnętrzne nie są tak bardzo narażone na czynniki atmosferyczne, ale i tak pod uwagę należy wziąć kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim takie schody nie mogą być śliskie! Na przykład granit, choć piękny, często bywa zbyt śliski. Dlatego w takim przypadku najlepiej zdecydować się na granit po specjalnej obróbce. Na przykład granit piaskowany, bądź groszkowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl