Czym są forniry kamienne?

Czym są forniry kamienne?

Forniry kamienne, czyli innymi słowy tapeta kamienna, to wyjątkowa okładzina wykonana z wysokiej jakości kamienia naturalnego. Jest to materiał lekki, elastyczny i w 100% wodoodporny. Ich wysoka wytrzymałość oraz niebanalny i nowoczesny design sprawiają, że znajdują one szerokie zastosowanie w budownictwie, architekturze i wystroju wnętrz.

  1. Co to jest fornir kamienny?
  2. Gdzie fornir kamienny znajduje zastosowanie?
  3. Dlaczego warto wybrać fornir kamienny?

Co to jest fornir kamienny?

Fornir kamienny to rodzaj okładziny, który produkowany jest za pomocą specjalnej metody zrywania cienkiej warstwy kamienia z istniejącej już płyty kamiennej. Zrywana warstwa jest dodatkowo wzmacniana włóknem szklanym i żywicą poliestrową, aby zagwarantować solidne i elastyczne zabezpieczenie materiału. Taki proces produkcji sprawia, że zewnętrzna strona forniru kamiennego jest w pełni naturalna i ekologiczna. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle wyjątkowe, które zakłada szacunek do złóż surowca naturalnego, jakim jest kamień.

Gdzie fornir kamienny znajduje zastosowanie?

Fornir kamienny ma niezwykle szeroki zakres zastosowań. Tak naprawdę można go zamontować na każdym rodzaju podłoża. Jest cienki i lekki, a zatem doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie tradycyjny, ciężki kamień nie może być wykorzystany. Fornir kamienny jest również bardzo elastyczny, dlatego bez obaw można stosować go stosować do wykończeń powierzchni o niestandardowych kształtach i rozmiarach. Najczęściej spotkać go można w salonach, kuchniach i łazienkach. Pięknie prezentuje się również na kominkach, drzwiach, elewacjach oraz różnego rodzaju meblach. Jedynym miejscem, gdzie nie rekomenduje się stosowania forniru kamiennego, są posadzki.

Dlaczego warto wybrać fornir kamienny?

Fornir kamienny to materiał wszechstronny, który można dostosować praktycznie do każdej powierzchni. Jest on niezwykle odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. przypadkowe uderzenia i zarysowania. Sam proces przycinania i montażu jest szybki i prosty. Istotną zaletą tapety kamiennej jest również aspekt wizualny - tego typu okładzina wygląda bardzo nowocześnie i estetycznie. Kamień naturalny podkreśli unikalny design każdego wnętrza, dodając mu klasy i szyku. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie forniru kamiennego do oklejenia mebli, dzięki czemu mogą stać się one idealnym dopełnieniem wystroju całego wnętrza.

Możliwości zastosowania dekoracyjnego forniru kamiennego jest naprawdę wiele. Wszystko jest kwestią kreatywności, ponieważ ten materiał nie stawia praktycznie żadnych granic.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl