Jaki materiał sprawdzi się najlepiej na schody z kamienia - marmur czy granit?

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej na schody z kamienia - marmur czy granit?

Spis treści:

  1. Schody z kamienia - dlaczego warto?
  2. Granit - idealny materiał na schody zewnętrzne
  3. Marmur doskonały do wnętrza domu
  4. Na który kamień warto się zdecydować?

Schody z kamienia - dlaczego warto?

To właśnie naturalny kamień jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów w przypadku budowania schodów. Chodzi głównie o jego wytrzymałość, oraz doskonały wygląd. Kamień naturalny przykuwa uwagę, ale i zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi czas. Stosowany jest, zarówno w przypadku schodów zewnętrznych, jak i tych wewnątrz budynku. Do najczęściej wybieranych materiałów zalicza się marmur, oraz granit. Ich dużą zaletą jest również to, że nie wymagają one specjalnej pielęgnacji i impregnacji.

Granit - idealny materiał na schody zewnętrzne

Jednym z najczęściej wybieranych kamieni jest granit. Szczególnie dobrze sprawdza się on w przypadku schodów zewnętrznych. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niskie i wysokie temperatury. Dzięki temu nie pęka, ani nie traci swoich właściwości. Do tego jest bardzo odporny również na ścieranie, zarysowanie i wszelkie pozostałe czynniki mechaniczne, które mogłyby zniszczyć jego powierzchnię. Granit dobrze utrzymuje ciepło, a oprócz tego jest wodoodporny.

Marmur czy granit? Sprawdź nasze płytki!

Marmur doskonały do wnętrza domu

Polecanym materiałem na schody z kamienia jest również marmur. Często stosuje się go w przypadku schodów wewnętrznych. Wygląda bardzo klasycznie i ponadczasowo. Również marmur odporny jest na wilgoć, ale warto pamiętać, że jest nieco bardziej wymagający, niż granit. Z tego powodu lepiej zastosować go wewnątrz budynku. Raz na jakiś czas impregnowany musi być specjalnymi środkami, które zapobiegają odbarwieniom i wytarciom.

Na który kamień warto się zdecydować?

Zarówno granit, jak i marmur uznawane są za kamienie klasyczne i ponadczasowe. To właśnie dlatego wiele w tej kwestii zależne jest po prostu od gustu. Pamiętać trzeba też, że zarówno marmur, jak i granit dostępne są w różnych wersjach. Z całą pewnością oba doskonale prezentować się będą, zarówno w przypadku schodów zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl