Jak dbać o płytki z kamienia? - Mini poradnik

Jak dbać o płytki z kamienia? - Mini poradnik

Spis treści:

  1. Czy pielęgnacja płytek z kamienia jest uciążliwa?
  2. Dlaczego tak ważne są specjalne środki
  3. Regularna impregnacja jest najważniejsza
  4. Czym czyścić płytki z kamienia na co dzień

Czy pielęgnacja płytek z kamienia jest uciążliwa?

Z całą pewnością odpowiedź na to pytanie ucieszy każdego, kto nie ma dużego doświadczenia w impregnacji kamienia. Na całe szczęście pielęgnacja takich płytek nie jest zbyt uciążliwa, ani też czasochłonna. Warto jednak pozostać w tej kwestii konsekwentnym i systematycznym i sięgać po najlepsze, polecane produkty. Powinny być to środki przeznaczone jedynie do impregnacji, oraz czyszczenia dokładnie takiego rodzaju kamienia.

Dlaczego tak ważne są specjalne środki

Odpowiednio dobrane środki czystości do kamienia naturalnego pozwalają zadbać o niego w 100%, a to natomiast przekłada się na fakt, iż płytki przez długi czas zachowają doskonały wygląd. Przede wszystkim te środki zapobiegają odkładaniu się warstwy kurzu, a także wnikaniu wilgoci. Polecane są tylko certyfikowane produkty, ponieważ te źle dobrane lub zbyt niskiej jakości mogą przyczyniać się do zmiany koloru kamienia lub jego miejscowych odbarwień.

Szukasz dobrej jakości płytek z kamienia naturalnego? Sprawdź ofertę naszą ofertę!

Regularna impregnacja jest najważniejsza

W tym przypadku bardzo istotna jest także regularność. Każdy kamień naturalny podczas impregnacji ulega zużyciu. Wtedy na jego powierzchni powstają nawet niedostrzegalne gołym okiem mikrouszkodzenia i szczeliny. Dzięki odpowiednim impregnatom, na powierzchni tworzy się swego rodzaju warstwa ochronna, która zapobiega przedostawaniu się brudu, wilgoci, oraz drobinek kurzu. Dzięki temu kamień zachowuje swój wygląd i jakość. Co jednak oznacza regularna impregnacja? Płytki z kamienia powinny być impregnowane co około rok, dwa.

Czym czyścić płytki z kamienia na co dzień?

Z całą pewnością o płytki, które znajdują się w kuchni, czy łazience należy dbać na bieżąco. Jakie produkty będą do tego przydatne? Na pewno miękka ściereczka, oraz odpowiednie płyny zalecane jedynie do kamienia naturalnego. Sięgnąć można też po preparaty nabłyszczające lub wręcz przeciwnie matujące, albo po takie, które podbijają kolor bądź uwydatniają naturalną strukturę danego kamienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl