Biały marmur - do jakich wnętrz będzie pasował?

Biały marmur - do jakich wnętrz będzie pasował?

Biały marmur to coraz częściej wybierany surowiec, który doskonale wygląda w każdym wnętrzu. Oczywiście bardzo istotne są sposoby jego łączenia z innymi materiałami, oraz kolorami. Tylko w ten sposób faktycznie uda się osiągnąć wymarzony efekt i biały marmur skupi na sobie całą uwagę

Biały marmur połączony z klasyczną czernią

Jednym z najczęściej wykorzystywanych połączeń, z całą pewnością jest zestawianie eleganckiej bieli z klasyczną czernią. Takie łączenie zawsze się sprawdza i wygląda bardzo modnie. To właśnie dlatego zaleca się, aby biały marmur koniecznie łączyć z dodatkami w kolorze czarnym. Przede wszystkim czerń podbija biel i sprawia, że światło doskonale rozprasza się po całym pomieszczeniu. Możliwości w tej kwestii jest naprawdę wiele. Mogą być to bowiem całe czarne meble, ale należy uważać, aby nie wprowadzić do pomieszczenia ciężkości, jak i jedynie czarne dodatki, takie jak lustra, lampy, czy niewielkie akcesoria. Takie rozwiązania stosowane są w nowoczesnych, modnych wnętrzach.

Do jakiego wnętrza pasować będzie biały marmur?

Wiadomo już, że doskonale wyglądać on będzie w zestawieniu z klasyczną czernią. Tylko w jakich wnętrzach w ogóle odnajdzie się on najlepiej? Z całą pewnością biały marmur będzie doskonałym wyborem w przypadku pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych. Dopasować można go właściwie na dwa sposoby. Jednym z nich jest umieszczenie go w pomieszczeniach modnych, ale ciepłych, wtedy marmur powinien zostać przełamany dodatkami z palety pomarańczy, czy żółci, albo w pomieszczeniach chłodnych i nowoczesnych. Nie bez powodu biały marmur kojarzony jest z dobrym gustem i elegancją. Wybierany jest on do wnętrz minimalistycznych, w których nie stosuje się zbyt dużej ilości mebli, oraz dodatków, a marmur odkrywa główną rolę sam w sobie, co zdecydowanie podbija jego wdzięk.

Wnętrza pełne kontrastów

Istnieje jeszcze jedna możliwość na to, aby skutecznie uwypuklić biały marmur, a jednocześnie zapewnić mu odpowiednią otoczkę. Chodzi tutaj o stworzenie wnętrza pełnego kontrastów. W ten sposób marmur wciąż będzie bohaterem, ale w samym pomieszczeniu sporo się będzie działo. Chodzi mniej więcej o to, aby dobierać dodatki i akcesoria z różnych stylów, oraz w różnych tonacjach kolorystycznych. Dość nieoczywistym, ale udanym połączeniem będzie na przykład zestawienie marmuru z drewnem. Oba surowce muszą być jednak wysokiej jakości, dzięki czemu będą się doskonale prezentować i przyciągać wzrok, a całość będzie zachowana w sielskim, choć klasycznym charakterze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl