Blaty granitowe - niezastąpione w kuchni - Sprawdź dlaczego!

Blaty granitowe - niezastąpione w kuchni - Sprawdź dlaczego!

Blat granitowy nie bez powodu kojarzy się z luksusem i elegancją. Dodatkowo w kuchni potrafi prezentować się naprawdę wytwornie. To dlatego w ostatnich latach decyduje się na niego coraz więcej osób. Zwłaszcza tych, które cenią sobie trwałe materiały i klasyczne zastosowania.

 

Spis treści:

  1. Dlaczego warto zdecydować się w kuchni na blat granitowy?
  2. Gdzie szukać blatów granitowych?
  3. Jakie zalety posiadają bloki granitowe?
  4. Granit i jego możliwości adaptacyjne

 

Dlaczego warto zdecydować się w kuchni na blat granitowy?

Blat kuchenny ze względu na swoje przeznaczenie powinien być przede wszystkim trwały, solidny i odporny na zarysowania i ukruszenia. W końcu w tym miejscu jest on stale narażony na zachlapania, gorące napoje, czy kontakt z ostrymi przedmiotami. Idealny blat powinien być więc w pełni odporny na środki czyszczące, gorąco, zimno, czy ewentualne zadrapania. Jeśli poszukuje się solidnego blatu, który bez problemu wytrzyma nawet kilkadziesiąt lat, wybór powinien paść na granit.

Gdzie szukać blatów granitowych?

Jeszcze do niedawna nie były one tak łatwo dostępne. Niemniej jednak rosnące zainteresowanie wpłynęło na to, że blaty granitowe często można dostać już od ręki lub zamówić w wielu sklepach meblowych, lub tych, które oferują wyposażenie kuchni. Ciekawe wzory i odcienie posiadają także firmy kamieniarskie i to właśnie tam warto się wybrać, szukając idealnego blatu, który spełni wszystkie postawione przed nim wymagania. Warto też pamiętać, że ze względu na swoją strukturę, nie ma możliwości znalezienia dwóch identycznych bloków.

Sprawdź koniecznie naszą ofertę blatów granitowych!

Jakie zalety posiadają bloki granitowe?

Z całą pewnością warto również przyjrzeć się szerokim zaletom, jakie posiadają bloki granitowe. Przede wszystkim granit naturalnie odporny jest na wilgoć, oraz wysokie temperatury. To sprawia, że zdecydowanie wyprzedza on drewno i marmur. Wielu producentów uważa także, że materiał jest na tyle trwały, że bezpośrednio na nim można kroić. Granitowi nie powinna zaszkodzić, ani gorąca blacha, ani plama z tłuszczu. Na pewno sprawdzi się on w przypadku osób, które cenią sobie wysoką jakość i poszukują materiałów trwałych i odpornych na zanieczyszczenia.

Granit i jego możliwości adaptacyjne

Oczywiście nie tylko wytrzymałość jest jego ogromną zaletą. Oprócz tego, blaty granitowe doskonale dopasują się do każdej kuchni. Pasują, zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych tradycyjnych. Ich neutralna kolorystyka sprawia, że odnajdzie się w każdych warunkach. Dużym uznaniem cieszy się jednak czarny granit, który nadaje klasy i elegancji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl