Spieki kwarcowe

Płyty ścienne z kwarcu stanowią jedną z alternatyw klasycznego kamienia ozdobnego. Ich prawidłowy montaż nie wymaga dużego nakładu czasowego, czy zaangażowania wielu osób, ponieważ jest materiałem stosunkowo lekkim. Spiek kwarcowy to cienka płyta o różnej wielkości i grubości najczęściej 6 mm oraz szerokiej gamie kolorystycznej. Wszystko to za sprawą dodawania do zmielonego granitu różnych glinek i barwników. Wzory, jakie możemy znaleźć na polskim rynku, nawiązują designem między innymi do kamieni takich jak granit, marmur, czy piaskowiec. Są one oczywiście bardzo wytrzymałe na uderzenia, pęknięcia, ścieranie oraz plamy, dzięki czemu doskonale sprawdzą się jako blaty kuchenne, płyty podłogowe oraz płytki ścienne. Ponadto, ich stosowanie jest możliwe w każdym pomieszczeniu.

Spieki kwarcowe — cena i montaż

Spieki kwarcowe cechuje niska nasiąkliwość i wysoka odporność, zatem idealnie sprawdzą się jako blaty kuchenne, czy płytki ścienne i podłogowe w łazience. Podczas montażu warto pamiętać, że do układania płytek powinniśmy wykorzystać klej elastyczny o zwiększonej przyczepności. Wystarczy cienka warstwa na uprzednio przygotowane, najlepiej równe podłoże. Koszt jednej płytki waha się między 240 zł, a nawet 600 zł, w zależności od koloru, czy rodzaju kamienia jaki ma imitować spiek.

Blaty kuchenne z spieku kwarcowego

Blat kuchenny bądź łazienkowy należy wykonać z spieków o min. grubości 12mm. Jednakże dużo osób z względu oszczędności decyduje się na blat z płyt o grubości 6-8mm, które naklejają na grubą płytę meblową.

Fronty meblowe z spieków kwarcowych

Do frontów meblowych zalecamy użycie spieków o grubości 3mm. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl