Kup w przeciągu:

Schody granitowe

Kamienne schody od lat przyciągają nie tylko swoją surową elegancją, ale również funkcjonalnością i wytrzymałością. Schody granitowe, to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań dla domu, dające pewność, że zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, będą wyglądały równie stylowo. Dzięki swoim właściwościom, do których można zaliczyć, m.in. trwałość, solidność oraz niewielką nasiąkliwość są jednymi z najczęściej wybieranych kamieni naturalny.

Do głównych zalet kamieni granitowych należy również ich niezwykła i różnorodna gama kolorystyczna. Granit jest także najtwardszym i najbardziej wytrzymałym kamieniem naturalnym. Odporny na zmienne temperatury, kwaśne deszcze, czy uszkodzenia mechaniczne, zapewni Twoim schodom estetyczny wygląd przez wiele lat.

Schody granitowe zewnętrzne

Granit może być z powodzeniem wykorzystywany nie tylko jako główne schody prowadzące do domu, ale także jako schody na taras, ganek, a nawet jako funkcjonalny lub dekoracyjny element ogrodu. Ponieważ jest kamieniem niezwykle odpornym i wytrzymałym, świetnie radzi sobie z trudnymi warunkami, takimi jak zmieniające się czynniki atmosferyczne, skrajnie niskie i wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, czy ścieranie. Niezwykle istotną zaletą schodów granitowych zewnętrznych, jest również ich niska nasiąkliwość, a więc i bardzo małe ryzyko poślizgnięcia się na nich w mroźne dni.

Warto także podkreślić, że granit nie traci swoich właściwości mimo upływu lat. Schody kamienne, granitowe posiadają również wyjątkowy urok i walory estetyczne. Płyty i kostki granitowe, dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz pięknych wzorach. Warto także podkreślić, że materiał, jakim jest granit, nie wymaga specjalnej konserwacji, impregnacji czy fachowej wiedzy na temat jego mycia. Aby zachować go w czystości, wystarczy jedynie regularne zamiatanie oraz płukanie za pomocą wody z podstawowym środkiem czystości.

Schody granitowe wewnętrzne

Inwestując w schody wewnętrzne z kamienia naturalnego, warto postawić na ponadczasowy symbol klasy i stylu, jakim jest granit. Kamień ten nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter, pasując zarówno do surowych loftów, jak i barokowych willi. Schody znajdujące się wewnątrz budynku nie wymagają tak dużej wytrzymałości, jak te, znajdujące się na zewnątrz. Nie ma zatem potrzeby wybierać jedynie spośród najtrwalszych gatunków. Dzięki czemu przy wyborze rodzaju, faktury i kolorystyki płytek granitowych nie ograniczają żadne parametry. Ważne jednak, aby pamiętać, że powierzchnia schodów wewnętrznych powinna być gładka i stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl