Filtry
Cena
  • od
    do

Płyty granitowe chodnikowe

Czym są płyty granitowe chodnikowe?

Przede wszystkim już na wstępie warto wyjaśnić, czym są wspomniane płyty granitowe chodnikowe. Jest to produkt w pełni naturalny, który wytwarzany jest z granitu bardzo wysokiej jakości. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływu na jego wygląd, wytrzymałość i przede wszystkim zastosowanie. Dzięki temu te płyty są w pełni odporne na ścieranie, a także wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzają się także w różnych warunkach atmosferycznych, co sprawia, że są polecane nawet w naszym klimacie.

Jakie zastosowanie mają płyty granitowe chodnikowe?

Tak jak już sama nazwa wskazuje, płyty granitowe chodnikowe przeznaczone są do układania chodnika, który znajduje się na zewnątrz domu. Będzie to na przykład doskonałe rozwiązanie w przypadku domków jednorodzinnych, ale naturalnie nie tylko wtedy. Dlaczego będą one doskonałym rozwiązaniem do położenia na zewnątrz domu? Przede wszystkim dlatego, że są one odporne na uszkodzenia. Zarówno te mechaniczne, jak i na naturalne zużywanie kamienia poprzez, chociażby ścieranie. Co więcej, granit, a więc również granitowe płyty chodnikowe, jest w pełni odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne. Dzięki temu nie pęka ani w zbyt mocnym słońcu, ani wtedy gdy na zewnątrz jest zbyt zimno. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w naszym zmiennym klimacie.

Granitowe płyty chodnikowe płomieniowate

Jeśli chodzi o granitowe płyty chodnikowe, jednym z rozwiązań zdecydowanie są płyty płomieniowate. Ta metoda, nazywana właśnie płomieniowaniem sprawia, że powierzchnia całej płyty staje się chropowata, co czyni ją również w pełni antypoślizgową. Takie płyty doskonale sprawdzają się właśnie, wtedy gdy znajdują się poza budynkiem. Nie można się na nich poślizgnąć nawet, wtedy gdy pojawia się lodowa pokrywa, albo pada mocny deszcz. To rozwiązanie często wybierane jest przez osoby, które cenią sobie wygodę, oraz bezpieczeństwo. Takie płyty chodnikowe z granitu sprawdzą się na chodniku, ale również na tarasie, balkonie, albo na schodach.

Płyty chodnikowe granitowe polerowane

Oczywiście wyróżnić można również płyty chodnikowe granitowe w wersji polerowanej. Dzięki temu zyskują one połysk i posiadają gładką powierzchnię. Lustrzany blask sprawia, że prezentują się ponadczasowo, ale i bardzo elegancko. Idealnie sprawdzają się również na zewnątrz, choć tutaj należy pamiętać o tym, że naturalnie mogą być one nieco bardziej śliskie, niżeli płyty chodnikowe, które wcześniej uległy procesowi płomieniowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl