Kup w przeciągu:

Kamień dekoracyjny

Jego cechą charakterystyczną jest bogata kolorystyka oraz różnorodność faktur, które wpływają na niemal unikalny charakter każdego wnętrza. Kamienne dodatki dekoracyjne stanowią obecnie jeden z najbardziej pożądanych elementów wystroju i uznawane są za niezwykle eleganckie i luksusowe. Co więcej, kamienie dekoracyjne dzięki swojej wytrzymałości świetnie sprawdzają się zarówno jako element wykończeniowy wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ciekawą propozycją sprawdzającą się nie tylko jako element dekoracyjny, ale również elewacyjny jest łupek kamienny, który dzięki swojej wszechstronności wciąż zyskuje na popularności.

Kamień dekoracyjny — jak czyścić?

Kamień naturalny dekoracyjny wymaga specjalnej pielęgnacji. Granit i marmur ze względu na gładką i błyszczącą fakturę należy czyścić delikatnie, rezygnując przy tym z ostrych gąbek czyszczących, które mogą zarysować powierzchnię. Trudne do usunięcia plamy najlepiej czyścić za pomocą benzyny ekstrakcyjnej, która po kilku minutach wyparuje, pozostawiając powierzchnię bez plam i zabrudzeń. Z kolei kamienie o chropowatej powierzchni, do których zaliczany jest piaskowiec ze względu na swoją wysoką wchłanialność wilgoci i ścieralność, powinny być czyszczone za pomocą miękkiej gąbki i bardzo delikatnych, dedykowanych środków czyszczących.

Kamień dekoracyjny — montaż

Zanim zaczniemy układać płytki kamienne na ścianie, konieczne jest zadbanie o odpowiednie podłoże, do którego zostaną przyklejone za pomocą elastycznej zaprawy klejowej. W przypadku czystej i gładkiej ściany jedyną czynnością, o jaką trzeba zadbać, jest użycie preparatu gruntującego. Jeśli jednak ściana pokryta jest wieloma warstwami farby lub tapety, konieczne jest pozbycie się wszystkich zalegających warstw. Cena robocizny za profesjonalny montaż ozdobnych płytek kamiennych to koszt około 70-85 zł/m2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl